Ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić sudjelovao je danas, 22. rujna 2017. godine na manifestaciji 18. Dan polja duhana 2017. u Virovitici koja se održava u organizaciji Hrvatskih duhana d.d.. Na toj manifestaciji prezentirani su rezultati pokusnih istraživanja i provedenih tehnoloških mjera uzgoja duhana na tri lokacije.

 

U Hrvatskim duhanima za ovu godinu imaju ugovorenih gotovo 3.200 hektara nasada duhana, a očekivana količina ubranog duhana iznosi gotovo 7.000 tona.

 

Hrvatski duhani će sav otkupljen duhan s hrvatskih polja plasirati u pogone za preradu duhanskih proizvoda diljem zapadne Europe kao i u domaću tvornicu u Kanfanaru.

 

Bez obzira na vremenske uvjete ovogodišnji prinosi hrvatskog duhana veći su od prošlogodišnjih i iznimno dobre kvalitete, a ovogodišnja otkupna cijena duhana viša je od lanjske, što mi je drago za čuti. To je jamstvo sigurnog izvoza. Zadovoljan sam što će sav duhan koji naši poljoprivrednici proizvedu biti otkupljen i što im je na raspolaganju svjetska ekspertiza koja će im omogućiti povećanje prinosa i dugoročnu održivost proizvodnje.“ – izjavio je ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić.

Prethodni članakKako se zaštititi od blizine susjedovih pčela?
Sljedeći članakRWA Hrvatska otvorila pogon Korija
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.