PRIPREMITE:
50 dag glatkog brašna
1,5 dl mlijeka
1 dl jogurta
12 dag margarina
žlica šecera
malo soli
1/2 kocke svježeg kvasca

Za nadjev:
25 dag šunke
20 dag naribanog sira (koji se topi)
25 dag guste rajčice
malo origana

Za premazivanje:
1 jaje

Izmiješajte izdrobljeni kvasac, dodajte pola mlakog mlijeka, šećer, žličicu brašna, sve promiješajte i ostavite oko 10 min da se diže. U veću posudu za miješanje dodajte rastopljeni (i ohlađ eni) margarin, jogurt, dignuti kvasac, sol, postupno dodavajte brašno i mijesite dok se tijesto ne počne odvajati od prstiju. Sve formirajte u loptu i ostavite pokriveno na toplom mjestu da se diže oko 30-ak min.

Pripremite nadjev: šunku sitno nasjeckajte, dodajte joj origano, rajčicu i sve promiješajte.

Dignuto tijesto razvaljajte tanko pa ga narežite na trake širine 2 cm. Svaku traku prepolovite i zarolajte u spiralu, a svaku spiralu uvijte u krug.U pleh obložen papirom za pečenje složite gnijezda i premažiteih jajem. U sredini svake pogačice napravite manju rupicu i u nju stavite nadjev, pospite je naribanim sirom i pecite na 200 ºC oko 20 min.

Prethodni članakAloe vera – čudo prirode
Sljedeći članakPunjeni juneći odresci s povrćem
Gospodarski list
Gospodarski list je najstariji hrvatski časopis za poljoprivredu i selo koji i danas izlazi i koji je kroz tri stoljeća usmjeravao stručno, ekonomski i društveno hrvatskog seljaka i selo. Promicao je i čuvao običaje na selu i poljoprivredi i njegovao hrvatsku kulturu i jezik. List danas izlazi kao polumjesečnik na 72 stranice visoke kvalitete papira i višebojnog (kolor) tiska u formatu 210 x 275 mm. Zahvaljujući tradicionalno kvalitetnim i prije svega aktualnim i stručnim člancima, Gospodarski list stekao je vjerne, dugogodišnje pretplatnike i do danas zadržao status najpopularnijeg časopisa o poljoprivredi u Hrvatskoj. Kroz sva tri stoljeća Gospodarski list je izlazio zahvaljujući prije svega svojim vjernim pretplatnicima, poslovnim partnerima i oglašivačima, a u Gospodarskom listu surađuju najnapredniji ljudi pojedinog vremena, mnogi istaknuti znanstvenici, stručnjaci poljoprivredne proizvodnje, te mnogi drugi ugledni ljudi. Važno je napomenuti da Gospodarski list i danas kontinuitrano stvara nove vrijednosti kroz vrijedne projekte i inicijative; Gospodarski kalendar, biblioteka Obitelj i Gospodarstvo, biblioteka Hrvatsko povrće, Gospodarski oglasnik, televizijska emisija Dodir prirode, web izdanja, digitalizacija arhive 1842 – 1910 dostupne javnosti kroz projekt Hrvatska kulturna baština, izbor za najbolju poljoprivrednu ljekarnu, stručni seminar Hrvatsko povrće, stručni seminar CroVin, profilne stranice na društvenim mrežama, Društvo agrarnih novinara Hrvatske… Cilj Gospodarskog lista oduvijek je bio i ostat će prenošenje znanja, informacija i savjeta, kako bi poljoprivredna proizvodnja bila isplativa, a gospodari uspješniji.